Aktualności

Rakiety śnieżne – praktyczne wskazówki cz.3

Rakiety śnieżne – odlot w Bieszczadach

Wycieczki na rakietach śnieżnych


Ustawienia rakiet śnieżnych

Generalnie rakiety śnieżne wszystkich  producentów mają podobną zasadę działania i mają podobne ustawienia. Część do której przytwierdzona jest stopa jest ruchoma względem całości rakiety dzięki zastosowaniu zawiasu w okolicach palców u stóp. Jednak za pomocą specjalnego zatrzasku możemy zablokować. Dodatkowo rakiety wyposażone są w specjalny obcas, który podwyższa piętę i obniża palce u stóp wysuwając w ten sposób ku dołowi tzw. zęby atakujące.

Ustawienie odblokowane: kiedy zwalniamy zatrzask umożliwiając ruch stopy w kostce. tył rakiety zwisa wtedy luźno i w marszu przesuwa się po śniegu, podczas gdy przód rakiety jest podniesiony.

zablokowane: kiedy blokujemy zatrzask, dzięki czemu rakieta jest na stałe zablokowana w pozycji równoległej do podeszwy buta. To ustawienie ma swoje zalety i wady. Wadą jest fakt , że przy tym ustawieniu tył rakiety podrzuca nieznaczną ilość śniegu na wysokość naszych pleców. Może to skutkować przemoczeniem tej części. Zaletą jest jednak bardzo stabilna pozycja stopy zwłaszcza przy schodzeniu w dół.

na stópce. Stópka ustawiana bezpośrednio pod piętę działa jak wysoki obcas. Podwyższa nam na stałe tylnią część stopy i obniża przednią, To ustawienie znacznie ułatwia podchodzeni pod strome góry, sprawiając że nasza stopa jest wygięta tak, jak gdybyśmy wychodzili po schodach.

ZAPRASZAMY DO WYPOŻYCZALNI RAKIET ŚNIEŻNYCH:


paź 15, 2012 Zimowe wpisy

Comments are closed.