Aktualności

Rakiety śnieżne – praktyczne wskazówki cz.2

Rakiety śnieżne – odlot w Bieszczadach

Wycieczki na rakietach śnieżnych


Dopasowanie rakiet

Rakiety, które oferujemy można dopasować praktycznie do każdego rozmiaru i kształtu buta.

Pierwszą czynnością musi być poluzowanie i rozpięcie wszystkich zatrzasków. Następnie odblokowujemy zatrzask suwaka połączonego do piętki.  Należy przyłożyć but do podstawy rakiety i „na ciasno” docisnąć piętkę blokując ją. Jeśli pięta będzie zbyt luźno dociśnięta, podczas marszu może nam się wysuwać. Drugą rakietę ustawiamy w ten sam sposób, przy czym możemy skorzystać z podziałki znajdującej się na suwaku bez konieczności przykładania drugiej nogi do rakiety.

Następnie dociskamy paski, pamiętając, że powinny one być bardzo ciasno zaciśnięte. Im lepiej dopasujemy rakietę do nogi, tym mniejsza szansa, że obluzuje nam się podczas marszu.

UWAGA: Jeśli to tylko możliwe zawsze staraj się dopasować swoją rakietę w ciepłych warunkach, najlepiej w domu lub w samochodzie. Jeśli odłożysz tą czynność na później, będzie zdecydowanie trudniej. Żeby dopasować rakietę musisz ściągnąć rękawiczki, na silnym mrozie palce natychmiast kostnieją ? co bardzo utrudnia dopasowanie. Dodatkowo skóra na mrozie staje się twarda i łatwo ją wtedy zranić, nawet o plastik. Pamiętajmy, że kilka minut na mrozie i silnym wietrze wystarczy by przemrozić ręce.

ZAPRASZAMY DO WYPOŻYCZALNI RAKIET ŚNIEŻNYCH:


Paź 12, 2012 Zimowe wpisy

Comments are closed.