Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieszczadach

Nareszcie nadszedł ten radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Świąteczny klimat czuć już w wielu miejscach i to całkiem dosłownie – w powietrzu unosi się zapach przypraw korzennych, grzanego wina, gorącej czekolady i żywych choinek… Do tego zimowa aura wyjątkowo nas w tym roku rozpieściła i dosypało sporo białego puchu. Czyżby więc w tym roku zapowiadało się na naprawdę białe święta? Póki co, ciesząc się tym wspaniałym świątecznym klimatem warto odwiedzić jeden z wielu jarmarków bożonarodzeniowych, które zawitały w różnych częściach naszych pięknych Bieszczadów.

LESKO – w dniach 16-17 grudnia odbędzie się tu V jubileuszowa edycja jarmarku. Plac Piłsudskiego i przyległe ulice wypełnią się straganami ze świątecznymi rozmaitościami. Będzie można kupić tu smakołyki na świąteczny stół, prezenty pod choinkę dla najbliższych i świąteczne ozdoby. W programie również moc atrakcji jak : parada ze Św. Mikołajem i jego świtą; wspólne kolędowanie; program artystyczny przygotowany przez zdolnych młodych muzyków; animacje cyrkowe szczudlarzy „Święty Mikołaj na wesoło”

SANOK – RYNEK GALICYJSKI – 18 grudnia w godzinach 11.00 – 14.30 odbędzie się XI odsłona Jarmarku Bożonarodzeniowego na sanockim Skansenie. Nie zabraknie na nim szopki ze zwierzętami, wspaniałych potraw wigilijnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, pysznych tradycyjnych wędlin i serów, pięknych artykułów świątecznych oraz warsztatów tworzenia ozdób choinkowych. Będzie również okazja wysłuchać prelekcji w wykonaniu Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego pt. „Porozmawiajmy o lokalnych tradycjach bożonarodzeniowych”. Wydarzenie uświetnią występy grup kolędniczych.

SANOK – RYNEK – świąteczna atmosfera zagości również na sanockim rynku, a to za sprawą Jarmarku Adwentowego organizowanego przez miasto w dniach 17-18 grudnia. Ponad 60 wystawców rozstawi swoje stragany ze smakołykami wigilijnymi, wypiekami, upominkami, ozdobami i dekoracjami świątecznymi. Nie zabraknie też domowych serów, miodów, chlebów, pierników i aromatycznego grzanego wina. W programie: 17 grudnia o godz. 16.00 harcerze hufca ZHP Ziemi Sanockiej przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju; możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w saniach z Mikołajem i reniferami; 17 grudnia od 14.00 do 16.00 do wspólnego kolędowania w Kawiarni u Mnicha zaproszą Państwa uczniowie Szkoły Muzycznej.

CISNA – 18 grudnia w centrum Cisnej będzie miał miejsce Kiermasz Świąteczny. Organizatorzy kuszą świątecznymi przysmakami jak: barszcz z uszkami, różne rodzaje pierogów, krokiety, bigos, paszteciki, słodkie wypieki i grzane wino. Przewidziano również wizytę św. Mikołaja, zimowe ognisko, zabawy dla dzieci i wspólne dekorowanie pierników.

BALIGRÓD – 18 grudnia na parkingu przy Placu Wolności w Baligrodzie swoją II odsłonę będzie miał Baligrodzki Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas tego wydarzenia zaplanowano wspólne ubieranie choinki oraz warsztaty wykonywania ozdób choinkowych. Oczywiście nie zabraknie straganów z różnego rodzaju świątecznymi smakołykami, rękodziełem, domowymi wypiekami czy rozgrzewającymi napojami.

LUTOWISKA – tu także odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach będziecie mogli zaopatrzyć się u lokalnych producentów w cały niezbędny świąteczny asortyment jak: ręcznie robione stroiki i kartki bożonarodzeniowe,  miody i produkty pszczele, ozdoby choinkowe, szopki bożonarodzeniowe, domowe przysmaki a także ręcznie tworzone wyroby z ceramiki.

gru 15, 2022 Uncategorized

Comments are closed.