ATRAKCJE ZIMOWE W BIESZCZADACH

W obiegowej opinii krąży wiele mitów na temat Bieszczadów w zimie. Słyszy się , że śnieg odcina mieszkańców na wiele dni, drogi są nieprzejezdne, a po ulicach chodzą wtedy niedźwiedzie (polarne – wg niektórych wersji). To naprawdę mity! To prawda, że zimą Bieszczady zmieniają swoje oblicze. Jednak ludzie gór, którzy nie jedną wiosnę (a raczej zimę) mają za sobą , są przygotowani na wielkie śniegi i trzaskające mrozy. Nawet drogowcy nie dają się zaskoczyć i bardzo szybko drogi po obfitych opadach śniegu stają się czarne. A jakie są Bieszczady zimą na prawdę? Gdy dzień staje się coraz krótszy i pierwszy biały puch pokrywa świerki i buki, potoki zamarzają i skrzą się w słońcu, a góry stosunkowo łagodne i przyjemne do wędrowania, pokazują swój pazur. Drzewa pokrywają się szadzią, bieleją i tworzą niesamowite leśne białe korytarze. Las przypomina wtedy gotyckie katedry. To widoki , które czekają na wytrwałych zimowych piechurów.

Powyżej granicy lasu , jest tylko piękniej. Widoki z ośnieżonych połonin pozostają w człowieku na zawsze. Piechurów zapraszamy na wycieczki na  rakietach śnieżnych na połoniny. Tam, gdzie na Bieszczadzkich szczytach są wyciągi, śmiechy, zabawa i białe szaleństwo nie gaśnie do późnych godzin nocnych. Mamy sporo dobrze wyposażonych wyciągów narciarskich. To jednak nie koniec atrakcji zimowych w Bieszczadach. Można na chwile powrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w kuligu z ogniskiem ciągniętym przez konne zaprzęgi lub niewielkie saneczki. Zainteresowani zimową przyrodą, nie zawiodą się propozycjami podglądania np. Żubra – imperatora puszczy. Do dyspozycji odwiedzających zimą Bieszczady znajdują się również snowtubbing, skutery śnieżne i inne ciekawe atrakcje. 

 

Lista atrakcji zimowych w Bieszczadach

IMPREZY ZIMOWE

Sprawdź terminarz nadchodzących wydarzeń

Sprawdź terminy najciekawszych imprez odbywających się  zimą w Bieszczadach

 

KULIGI W BIESZCZADACH

Weź udział w kuligu, ale tylko takim z legendą!

Tętent kopyt w białym puchu, przepiękne krajobrazy, śpiew, śmiech i pęd. Tak wyglądają bieszczadzkie kuligi!


WYCIECZKI ZIMOWE

Wycieczka do Lwowa z Bieszczadów

 Sprawdź propozycje wycieczek zimowych w Bieszczadach

 

PSIE ZAPRZĘGI

Śnieżne psy w białym puchu

Przygoda ze śnieżnymi psami zostaje w pamięci na długo. Poznamy nie tylko prawdziwych pełnych pasji maszerów ale ich oddanie i wielką przyjaźń łączącą ich z psami.


SNOWTUBING

Znakomita zabawa dla każdego

Snow tubing to swego rodzaju nowość jeśli chodzi o atrakcje zimowe. Zjazd ogromną gumową dętką ze stoku, przygotowaną specjalnie przygotowaną do tego trasą, to znakomita zabawa dla osoby w każdym wieku.

SKUTERY ŚNIEŻNE

Bieszczadzkie widoki z dodatkiem adrenaliny

Znajdź wypożyczalnie skuterów śnieżnych  w okolicy swojego ośrodka noclegowego.

WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU

Znajdź najbliższą wypożyczalnie w swojej okolicy

Zobacz pełną listę, gdzie możesz wypożyczyć: rakiety śnieżne, Narty Skitourowe, Narty Biegowe

BIESZCZADZKA CIUCHCIA

Słynna kolejka w zimowej aurze

Każdy turysta wybierający się  w Bieszczady słyszał o słynnej „bieszczadzkiej kolejce”. Ta niezwykle klimatyczna atrakcja jest dostępna również w okresie zimowym

RUSKA BANIA W ORELCU

Odpoczynek dla ciała i ducha

Ruska Bania to ciekawa forma wypoczynku i odprężenia dla naszego ciała i ducha. Zachęcamy do spróbowania.

BIESZCZADZKA SZKOŁA RZEMIOSŁA

Spróbuj swoich sił w ginących już zawodach

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, to miejsce gdzie w aktywny sposób możemy uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów. Sam utoczysz garnek, zobaczysz wypiek w piecu chlebowym.

URSA MAIOR

Bieszczadzka wytwórnia piwa i centrum sztuki

Niezależny bieszczadzki browar oferujący piwo produkowane na miejscu i produkty regionalne.

PARK GWIEZDNEGO NIEBA

Unikatowy rezerwat z pięknym widokiem

Park Gwiezdnego Nieba to unikatowy obszar, nietknięty sztucznym światłem, który sprzyja obserwacji nieba. Oprócz tego możemy wziąć udział w warsztatach, obserwacjach astronomicznych (również za dnia).

ZAGRODA ŻUBRÓW

Zobacz na żywo imperatora bieszczadzkiej puszczy

Pokazowa zagroda żubrów znajduje się na terenie leśnictwa Muczne i jest kontynuacją hodowli żubra w Bieszczadach. Możemy obserwować żubry w ich naturalnym środowisku ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych.

WIEŻA WIDOKOWA W MUCZNEM

Najwyższa wieża widokowa w Bieszczadach

Nowa atrakcja w Bieszczadach ma 10 kondygnacji i jest najwyższym obiektem tego typu w Bieszczadach. Z tarasu widokowego zobaczymy panoramę na Dolinę Sanu i ukraińskie Bieszczady, doskonale również widać Halicz, Kopę Bukowską, grzbiet Bukowego Berda oraz połoniny: Caryńską i Wetlińską.

LODOSPADY W RUDAWCE 

Unikatowe lodowe krajobrazy

Lodospady w Rudawce Rymanowskiej to unikatowy przykład tego jak magiczne miejsca może stworzyć sama natura. Oprócz przepięknych krajobrazów to również ciekawe miejsce dla miłośników wspinaczki górskiej.

WIEŻA WIDOKOWA KORBANIA 

Ciekawa ścieżka przyrodnicza

Na szczyt Korbani można dostać się zieloną ścieżką przyrodniczą, a od strony Bukowca przebiegają również ścieżki oznaczone kolorem czerwonym. Na miejscu znajduje się trzypoziomowa wieża widokowa z widokiem na Zalew Soliński, pasma Żukowa i Otrytu, po panoramę połonin na południowym-wschodzie.
MAPA ATRAKCJI ZIMOWYCH W BIESZCZADACH