Atrakcje zimowe w BieszczadachTutaj znajdziesz informację, gdzie poszsujesz na nartach, wypożyczysz rakiety śnieżne, przejedziesz się w kuligu i wiele innych.

mapa atrakcji

 

Bieszczadzkie atrakcje zimowe! Na powyższej mapie znajdziesz informacje, gdzie poszosoujesz na nartach, po

W obiegowej opinii krąży wiele mitów na temat Bieszczadów w zimie. Słyszy się , że śnieg odcina mieszkańców na wiele dni, drogi są nieprzejezdne, a po ulicach chodzą wtedy niedźwiedzie (polarne – wg niektórych wersji). To naprawdę mity! To prawda, że zimą Bieszczady zmieniają swoje oblicze. Jednak ludzie gór, którzy nie jedną wiosnę (a raczej zimę) mają za sobą , są przygotowani na wielkie śniegi i trzaskające mrozy. Nawet drogowcy nie dają się zaskoczyć i bardzo szybko drogi po obfitych opadach śniegu stają się czarne. A jakie są Bieszczady zimą na prawdę? Gdy dzień staje się coraz krótszy i pierwszy biały puch pokrywa świerki i buki, potoki zamarzają i skrzą się w słońcu, a góry stosunkowo łagodne i przyjemne do wędrowania, pokazują swój pazur. Drzewa pokrywają się szadzią, bieleją i tworzą niesamowite leśne białe korytarze. Las przypomina wtedy gotyckie katedry. To widoki , które czekają na wytrwałych zimowych piechurów.

.

Powyżej granicy lasu , jest tylko piękniej. Widoki z ośnieżonych połonin pozostają w człowieku na zawsze. Piechurów zapraszamy na wycieczki na  rakietach śnieżnych na połoniny. Tam, gdzie na Bieszczadzkich szczytach są wyciągi, śmiechy, zabawa i białe szaleństwo nie gaśnie do późnych godzin nocnych. Mamy sporo dobrze wyposażonych wyciągów narciarskich. To jednak nie koniec atrakcji zimowych w Bieszczadach. Można na chwile powrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w kuligu z ogniskiem ciągniętym przez konne zaprzęgi lub niewielkie saneczki. Zainteresowani zimową przyrodą, nie zawiodą się propozycjami podglądania np. Żubra – imperatora puszczy. Do dyspozycji odwiedzających zimą BIeszczady znajdują się również snowtubbing, skutery śnieżne i inne ciekawe atrakcje.

light-bulb-credit-konstantin-datz