ATRAKCJE ZIMOWE W BIESZCZADACH

W obiegowej opinii krąży wiele mitów na temat Bieszczadów w zimie. Słyszy się , że śnieg odcina mieszkańców na wiele dni, drogi są nieprzejezdne, a po ulicach chodzą wtedy niedźwiedzie (polarne – wg niektórych wersji). To naprawdę mity! To prawda, że zimą Bieszczady zmieniają swoje oblicze. Jednak ludzie gór, którzy nie jedną wiosnę (a raczej zimę) mają za sobą , są przygotowani na wielkie śniegi i trzaskające mrozy. Nawet drogowcy nie dają się zaskoczyć i bardzo szybko drogi po obfitych opadach śniegu stają się czarne. A jakie są Bieszczady zimą na prawdę? Gdy dzień staje się coraz krótszy i pierwszy biały puch pokrywa świerki i buki, potoki zamarzają i skrzą się w słońcu, a góry stosunkowo łagodne i przyjemne do wędrowania, pokazują swój pazur. Drzewa pokrywają się szadzią, bieleją i tworzą niesamowite leśne białe korytarze. Las przypomina wtedy gotyckie katedry. To widoki , które czekają na wytrwałych zimowych piechurów.

Powyżej granicy lasu , jest tylko piękniej. Widoki z ośnieżonych połonin pozostają w człowieku na zawsze. Piechurów zapraszamy na wycieczki na  rakietach śnieżnych na połoniny. Tam, gdzie na Bieszczadzkich szczytach są wyciągi, śmiechy, zabawa i białe szaleństwo nie gaśnie do późnych godzin nocnych. Mamy sporo dobrze wyposażonych wyciągów narciarskich. To jednak nie koniec atrakcji zimowych w Bieszczadach. Można na chwile powrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w kuligu z ogniskiem ciągniętym przez konne zaprzęgi lub niewielkie saneczki. Zainteresowani zimową przyrodą, nie zawiodą się propozycjami podglądania np. Żubra – imperatora puszczy. Do dyspozycji odwiedzających zimą Bieszczady znajdują się również snowtubbing, skutery śnieżne i inne ciekawe atrakcje. 

 

Lista atrakcji zimowych w Bieszczadach

IMPREZY ZIMOWE

Sprawdź terminarz nadchodzących wydarzeń

Sprawdź terminy najciekawszych imprez odbywających się  zimą w Bieszczadach w sezonie 2019/2020

 

KULIGI W BIESZCZADACH

Weź udział w kuligu, ale tylko takim z legendą!

Tętent kopyt w białym puchu, przepiękne krajobrazy, śpiew, śmiech i pęd. Tak wyglądają bieszczadzkie kuligi!


WYCIECZKI ZIMOWE

Wycieczka do Lwowa z Bieszczadów

 Sprawdź propozycje wycieczek zimowych w Bieszczadach

 

PSIE ZAPRZĘGI

Śnieżne psy w białym puchu

Przygoda ze śnieżnymi psami zostaje w pamięci na długo. Poznamy nie tylko prawdziwych pełnych pasji maszerów ale ich oddanie i wielką przyjaźń łączącą ich z psami.


SNOWTUBING

Znakomita zabawa dla każdego

Snow tubing to swego rodzaju nowość jeśli chodzi o atrakcje zimowe. Zjazd ogromną gumową dętką ze stoku, przygotowaną specjalnie przygotowaną do tego trasą, to znakomita zabawa dla osoby w każdym wieku.

SKUTERY ŚNIEŻNE

Bieszczadzkie widoki z dodatkiem adrenaliny

Znajdź wypożyczalnie skuterów śnieżnych  w okolicy swojego ośrodka noclegowego.

WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU

Znajdź najbliższą wypożyczalnie w swojej okolicy

Zobacz pełną listę, gdzie możesz wypożyczyć: rakiety śnieżne, Narty Skitourowe, Narty Biegowe

BIESZCZADZKA CIUCHCIA

Słynna kolejka w zimowej aurze

Każdy turysta wybierający się  w Bieszczady słyszał o słynnej „bieszczadzkiej kolejce”. Ta niezwykle klimatyczna atrakcja jest dostępna również w okresie zimowym

RUSKA BANIA W ORELCU

Odpoczynek dla ciała i ducha

Ruska Bania to ciekawa forma wypoczynku i odprężenia dla naszego ciała i ducha. Zachęcamy do spróbowania.

BIESZCZADZKA SZKOŁA RZEMIOSŁA

Spróbuj swoich sił w ginących już zawodach

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, to miejsce gdzie w aktywny sposób możemy uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów. Sam utoczysz garnek, zobaczysz wypiek w piecu chlebowym.

URSA MAIOR

Bieszczadzka wytwórnia piwa i centrum sztuki

Niezależny bieszczadzki browar oferujący piwo produkowane na miejscu i produkty regionalne.

PARK GWIEZDNEGO NIEBA

Unikatowy rezerwat z pięknym widokiem

Park Gwiezdnego Nieba to unikatowy obszar, nietknięty sztucznym światłem, który sprzyja obserwacji nieba. Oprócz tego możemy wziąć udział w warsztatach, obserwacjach astronomicznych (również za dnia).
MAPA ATRAKCJI ZIMOWYCH W BIESZCZADACH